KONCERT W "POGODNEJ JESIENI" 2023

18 lipca gościliśmy w naszym domu muzyków, którzy w ramach IV Muzycznej Akademii Seniora zagrali koncert muzyki ibero-amerykańskiej. Dwóch gitarzystów oraz śpiewaczka przedstawili kompozycje twórców hiszpańskich, brazylijskich, argentyńskich a prowadząca wzbogaciła koncert ciekawym i pięknym słowem. Za umilenie nam czasu i wiele wzruszeń podziękowaliśmy wręczając upominki w postaci prac wykonanych w pracowni terapii zajęciowej. Na koncert, po sąsiedzku, przybyli do nas Mieszkańcy Domu Pomocy konwentu Bonifratrów.

WYJŚCIE NA KONCERT 2023

30 czerwca w ramach Muzycznej Akademii Seniora SART 2023 Mieszkańcy uczestniczyli w koncercie, który odbył się w COK "Dom Narodowy". Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej prezentując tańce i muzykę Beskidów i nie tylko. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń artystycznych.

LETNI PIKNIK OGRODOWY 2023

27 czerwca zaplanowaliśmy piknik w ogrodzie. Mimo niepewnej pogody przygotowania szły całą parą: rozpaliliśmy grilla, włączyliśmy muzykę i przygotowaliśmy kaszankę. Nasi Mieszkańcy licznie przybyli do ogrodu. Miło spędziliśmy czas na wspólnym biesiadowaniu i rozmowach towarzyskich.

WYJŚCIE DO MUZEUM ŚLĄSKA CIESZYŃSKIEGO 2023

15 czerwca z grupą naszych Mieszkańców odwiedziliśmy Muzeum Śląska Cieszyńskiego i ciekawą wystawę "Salon Miasta...czyli rzecz o dawnym Rynku". Ekspozycja zawierała wiele interesujących zdjęć i przedmiotów związanych z cieszyńskim Rynkiem a także informacje o dziejach Ratusza, fontanny rynkowej, wybranych kamienicach, zgromadzeniach na Rynku, wiecach politycznych, jarmarkach i imprezach kulturalnych.

ZABAWA OGRODOWA W CZESKIM CIESZYNIE 2023

14 czerwca na zaproszenie Centrum sociálních služeb w Czeskim Cieszynie mogliśmy wspólnie świętować 20-lecie istnienia ośrodka. Wszyscy goście wznieśli toast i złożyli gratulacje na ręce Pani Dyrektor. Mieliśmy także przyjemność obejrzeć występ Mażoretek oraz wysłuchać koncertu Jaromira Nohavicy.