NAGRODA W KONKURSIE PLASTYCZNYM 2023

Nasi Mieszkańcy wzięli udział w XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Sztuka Osób Niepełnosprawnych" pt. "Życie jest podróżą". Powstało szereg ciekawych prac, z których jedna została wyróżniona przez jury. Nagrodę odebrał Pan Janusz Koziorz podczas gali w Teatrze Nowym w Zabrzu. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 6 listopada i urozmaicona była występem tanecznym dzieci oraz uczennic ze Szkoły Muzycznej, które zagrały kilka utworów na flecie przy akompaniamencie fortepianu. Całość zakończyła się poczęstunkiem i możliwością obejrzenia nagrodzonych prac, które wystawione zostały w foyer teatru.

PODAROWANE KSIĄŻKI 2023

3 listopada nasz dom odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Ekonomicznych, którzy przynieśli podarunek dla Mieszkańców - książki o różnej tematyce: romanse, kryminały, serie wydawnicze. Sprawili tym ogromną radość, szczególnie tym osobom, które bardzo lubią czytać i kochają książki.

KONCERT MUZYKI ŻYDOWSKIEJ 2023

17 października nasi Mieszkańcy mieli przyjemność wysłuchać koncertu muzyki kompozytorów pochodzenia żydowskiego. Koncert odbył się w kościele Wniebowzięcia NMP oo. Bonifratrów w ramach Muzycznej Akademii Seniora SART 2023. Znane i mniej znane utwory na fortepian i skrzypce wzbogacone zostały słowem Bogusława Słupczyńskiego, który w ciekawy sposób przybliżył historię i istotę kultury Żydów, także tych, którzy zamieszkiwali nasze miasto.

KONCERT W "POGODNEJ JESIENI" 2023

18 lipca gościliśmy w naszym domu muzyków, którzy w ramach IV Muzycznej Akademii Seniora zagrali koncert muzyki ibero-amerykańskiej. Dwóch gitarzystów oraz śpiewaczka przedstawili kompozycje twórców hiszpańskich, brazylijskich, argentyńskich a prowadząca wzbogaciła koncert ciekawym i pięknym słowem. Za umilenie nam czasu i wiele wzruszeń podziękowaliśmy wręczając upominki w postaci prac wykonanych w pracowni terapii zajęciowej. Na koncert, po sąsiedzku, przybyli do nas Mieszkańcy Domu Pomocy konwentu Bonifratrów.

WYJŚCIE NA KONCERT 2023

30 czerwca w ramach Muzycznej Akademii Seniora SART 2023 Mieszkańcy uczestniczyli w koncercie, który odbył się w COK "Dom Narodowy". Wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej prezentując tańce i muzykę Beskidów i nie tylko. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń artystycznych.