Spotkanie w Drugi Dzień Świąt 2022

W Drugim Dniu Świąt Bożego Narodzenia Mieszkańcy "Pogodnej Jesieni" spotkali się w kawiarni naszego domu by wypić kawę, porozmawiać i wspólnie pokolędować. Podczas spotkania najstarsza, 98-letnia, Mieszkanka zagrała na organkach znane kolędy. Razem spędziliśmy mile czas w świątecznej atmosferze.

Przedświąteczna wizyta wolontariuszek 2022

21 grudnia naszych Mieszkańców odwiedziły wolontariuszki z Zespołu Szkół im. W. Szybińskiego wraz ze swoimi opiekunkami. Dziewczyny złożyły świąteczne życzenia oraz wręczyły wszystkim słodkie upominki. W podziękowaniu Pani Dyrektor podarowała im prace wykonane przez Mieszkańców w pracowniach terapii zajęciowej.

Świąteczne prezenty od młodzieży z ZSEG 2022

14 grudnia nasz dom odwiedziła grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych przynosząc prezenty i świąteczne życzenia. Uczniowie przygotowali ciekawy program, podczas którego zaśpiewali zimowo-świąteczne piosenki przeplatane słowami płynącymi z serca. Na zakończenie wręczone zostały upominki, które nasi Mieszkańcy przyjęli z wdzięcznością i wzruszeniem. W ich imieniu serdecznie dziękujemy.

 

Mikołaj 2022

Mieszkańcy naszego domu napisali listy do Świętego Mikołaja. W ramach akcji "Prezenty dla seniorów i seniorek – DPS Cieszyn" anonimowi darczyńcy odpowiedzieli na nie i obdarowali wszystkich Mieszkańców "Pogodnej Jesieni". Pracownicy DPS jako Mikołaj, Diabeł i Anioł rozdali paczki z prezentami, za które serdecznie dziękujemy organizatorom: Basi Wronie, Ani Plucie, Natalii Kałuży, pomysłodawczyni – Ewie Gołębiowskiej oraz wszystkim, którzy z zaangażowaniem pomagali w realizacji tego szczytnego celu.